Antropometrijsko mjerenje mlade košarkaške reprezentacije Crne Gore

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića je nastavio sa proširenjem baze rezultata vrhunskih sportista, pa su profesori doc. dr Milovan Ljubojević i mr Ivan Vasiljević obavili mjerenje mlade košarkaške reprezentacije Crne Gore, koja je na pripremama u Tivtu.

"Ovakva mjerenja su naročito značajna za mlade sportiste radi provjere usklađenosti i razvoja koštanog, mišićnog i masnog tkiva u fazama ubrzanog tjelesnog rasta i razvoja, kada, usljed nestručnog rada i zanemarivanja pojedinih faktora sazrijevanja, može doći do negativnih i štetnih, često trajnih promjena lokomotornog aparata i metabolizma", istakao je profesor doc. dr Milovan Ljubojević.

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje su izrazili veliko zadovoljstvo rezultatima. Mjerenje su realizovali mjerenje sa Tanita vagom koja omogućava sportistima praćenje procentualnog sadržaja masti u strukturi tijela, procentualne vrijednosti mišićne mase, koštane mase i praćenje parametara metabolizma. Izmjerene i vrijednosti kožnih nabora na pojedinim segmentima tijela, kazao je doc. dr Ljubojević. (Univerzitet Crne Gore)

(Klik na sliku za uvećanje)

Antropometrijsko mjerenje mlade košarkaške reprezentacije Crne Gore (Reprezentacija.me, 12. jun 2017.g.)

Antropometrijsko mjerenje mlade košarkaške reprezentacije u Tivtu (Portal Analitika, 12. jun 2017.g.)

Antropometrijsko mjerenje mlade reprezentacije (Košarkaški savez Crne Gore, 12. jun 2017.g.)

Antropometrijsko mjerenje mlade košarkaške reprezentacije Crne Gore (Univerzitet Crne Gore, 10. jun 2017.g.)

13.06.2017. 00:04