Ekipni šampioni Crne Gore u karateu

Studenti Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića ekipni šampioni Crne Gore u karateu

U nedelju 16. juna 2013. godine održano je IX univerzitetsko prvenstvo Crne Gore u karateu i to u ženskoj i muškoj konkurenciji u katama i borbama.

Studenti Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje već petu godinu zaredom osvojili su ekipno prvo mjesto i tako potvrdili dominaciju i kvalitet u ovom takmičenju.

Ovo takmičenje ujedno je i bila provjera za odabir članova koji ce činiti crnogorsku reprezentaciju na predstojećem svjetskom studentskom prvenstvu u karateu koje će se održati u Baru.

Medalje i doprinos najsjajnijem ekipnom odličju za Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja dali su studenti: Lučić Danilo, Radulović Jovan, Novaković Relja, Čabarkapa Vukajlo, Mitrović Ivana, Ražnatović Nina, Makimović Ružica i Vuković Nevena.

Ekipu je predvodio profesor borilačkih sportova doc. dr Jovica Petković.

20.06.2013. 14:15