Nagrada za najbolje sportiste

Crnogorski naučni časopis „Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine“ ustanovio je novu nagradu – Nagradu za izuzetne sportske rezultate na međunarodnom planu i promociju crnogorskog sporta i vrijednosti.

Prvi dobitnici ove nagrade su studenti Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore: rukometašica ekipe “AEK” iz Atine - Ana Milačić, crnogorski reprezentativac i košarkaš ekipe "Valensija" iz Španije - Bojan Dubljević i karatista ekipe “Omladinac” iz Podgorice - Mario Hodžić.

Karatisti Hodžiću nagrada je uručena na Dan Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, dok će nagrada košarkašu Dubljeviću i rukometašici Milačić biti naknadno uručena.

„Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine“ je jedini crnogorski naučni časopis koji je indeksiran u dvije naprestižnije baze podataka Web of Science i Scopus, čime zazuzima lidersku poziciju kada je riječ o naučnim časopisima.

„Osnivanjem nagrade koja će postati tradicija ovog časopisa težimo da podstaknemo mlade ljude na što bolje sportske rezultate i samim tim promovišemo vrijednosti crnogorskog sporta“, kazao je glavni urednik časopisa prof. dr Duško Bjelica.

Rukometašica Ana Milačić, apsolvent na Studijskom programu za sportske trenere za rukomet, sa grčkim klubom "AEK" osvojila je titulu prvaka Grčke i Kupa Grčke.

Dubljević, centar "Valensije", pored velikih igrača koji nastupaju u ACB ligi, u maju ove godine je proglašen igračom mjeseca.

Milačić, Dubljević i Hodžić dobili nagrade za izuzetne sportske rezultate (Vijesti, 09. jun 2017.g.)

Milačić, Dubljević i Hodžić dobili nagrade za izuzetne sportske rezultate (Volim Podgoricu, 09. jun 2017.g.)

Hodžić, Milačić i Dubljević dobitnici nagrada za najbolje sportiste (Portal Analitika, 07. jun 2017.g.)

Nagrada za najbolje sportiste (Univerzitet Crne Gore, 07. jun 2017.g.)

07.06.2017. 22:10