Reprezentativke prošle antropometrijsko mjerenje

U sklopu priprema za odlazak na Evropsko prvenstvo, nastavnici Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, obavili su antropometrijsko mjerenje ženske kadetske Rukometne reprezentacije Crne Gore.

Mjerenja Tanita vagom realizovali su profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Ivan Vasiljević i Marija Bubanja. Ovaj uređaj omogućava sportistima praćenje svih relevantnih parametara.

Na osnovu softvera koji vaga posjeduje kadetkinje Crne Gore su imale uvid u procentualni sadržaj masti u strukturi tijela, procentualne vrijednosti mišićne i koštane mase i podatke o parametrima metabolizma. Osim navedenih parametara, takođe su izmjerene i vrijednosti kožnih nabora na pojedinim segmentima tijela.

Iz Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje saopšteno je da su ovakva mjerenja naročito značajna za mlade sportiste radi provjere usklađenosti i razvoja koštanog, mišićnog i masnog tkiva u fazama ubrzanog tjelesnog rasta i razvoja, kada, usljed nestručnog rada i zanemarivanja pojedinih faktora sazrijevanja, može doći do negativnih i štetnih, često trajnih, promjena lokomotornog aparata i metabolizma.

Rukometašice prošle antropometrijsko mjerenje (Reprezentacija.me, 10. jun 2017.g.)

Reprezentativke prošle antropometrijsko mjerenje (Univerzitet Crne Gore, 10. jun 2017.g.)

11.06.2017. 20:44